Neden kapalı hazne tercihiniz olmalı ?

Kapalı haznede haznenin her yerini kapalı olması ısının sıkışmasını sağlar. Isının sıkışması pik döküm haznenin ısı alış verişini kolaylaştırır.Ve bu mantık ile aynı miktarda odun yakarak açık haznede %20 ısıdan faydalanılırken Kapalı haznede bu miktar %90 lara kadar çıkar.
Açık hazne kapalı hazneye oranla hava girişi 150-160 kat daha fazladır.akışkanlarda gaz-sıvı alanı daraldıkça hız artar.Bu fizik teorisinden faydalanılarak kapalı haznelerde hazne altında yapılan küçük hava girişlerinden haznenin içerisine giren hava,hazne içerisindeki ızgara delikleri ile havaya eşit bir şekilde dağıtarak,haznenin olanından daha sağlıklı ve hareketli yanmasını sağlar.
Hareketli bir şekilde yanan ateş açık haznelerdeki gibi birden baca boşluğuna açılmaz, ateş yükselir yükselmez hazne üzerinde bulunan alev kırıcı dediğimiz davlumbaza vurarak ısıyı hazneye dağıtır ve haznenin daha fazla ısınmasını sağlar.buda sizin evinizi homojen bir şekilde ısıtmanız anlamına gelir.
Açık hazneli şömineler yanmadığı zaman azgının açık olması sebebiyle normalde oda içerisindeki sıcak hava kaybına da sebep olurlar.Açık hazneleri kapalı hazneli sisteme çevirmek çok zor,hatta imkansızdır.Fakat kapalı sistem kazanların özelliklerine göre açık yanma özelliği de mevcuttur.
Açık hazneli şöminelerde bacadan gelebilecek hava akımı ile alev bire bir temas ederek dumanı geri verme (tütme) riskini doğurur.Fakat bu kapalı hazneli modellerde %0 dır.
Bu başlıkla ilgili detayları buradan görebilirsiniz
Şömine kapalı haznesi hakkında akla gelebilecek sorular ve yanıtları..
İzmir Şömine Yapı San. Tic. Tlt. Şti.

Telefon: 0 232 766 13 66 -- Fax: 0 232 766 21 76
e-mail
bilgi@izmirsomine.com 
Copyright © İzmir Şömine ; 2005-2019 İletişim - Şömine Dünyası  ·  İzmir de Şömine  ·  Şömine İzmir 'de
Sie haben entweder das aktuelle Flash-PlugIn nicht installiert und/oder JavaScript in Ihrem Browser deaktiviert
Şömine fiyatları 'nı etkileyen faktörler ?

Elektrikli şömine hakkında bilmek istedikleriniz...

Teknik şömine... Şömine tasarımı ve tekniği...

Şömine resimleri nerede görülebilir...

Şömine İzmir 'de nereden alınır ?
Ana Sayfa
Klasik
Sulu Şömine
Elektrikli Şömine
Dogalgaz Somine
Soba Şömine
Hazneler
Aksesuar
Barbeku
Sorular-Yanıtlar
Site Haritası
Sorular-Yanıtlar